Partie / szukaj


lp białe wynik czarne miasto rok
1.Flak, Pawel0-1[D02]

Debiut Pionem Hetmańskim
(Pseudo-Catalan)

1. d4 d5 2. Nf3 Nf6 3. g3
Kobus, SebastianŁazy k. Koszalina2012
2.Kobus, Sebastian0-1[B02]

Obrona Alechina
(Noch Gambit, Alekhine)

1. e4 Nf6 2. Nc3 d5 3. exd5
Zdrojewski, WojciechŁazy k. Koszalina2012
3.Kobus, Sebastian1-0[C28]

Partia Wiedeńska
(Three Knights Variation, Vienna; C28)

1. e4 e5 2. Nc3 Nf6 3. Bc4 Nc6
Pham, JuliuszGdańsk2012
4.Sieklucki, Adam½:½[D55]

Gambit Hetmański - nieprzyjęty
(D55)

1. d4 d5 2. c4 e6 3. Nc3 Nf6 4. Bg5 Be7 5. e3 O-O 6. Nf3
Kobus, SebastianGdańsk2012
5.Kobus, Sebastian1-0[B20]

Obrona Sycylijska
(Steinitz; Tartakower, Lasker-Dunne Variation, Sicilian)

1. e4 c5 2. g3
Maksimenko, AndreiGdańsk2012
6.Czarkowski, Tomasz0-1[D55]

Gambit Hetmański - nieprzyjęty
(D55)

1. d4 d5 2. c4 e6 3. Nc3 Nf6 4. Bg5 Be7 5. e3 O-O 6. Nf3
Kobus, SebastianGdańsk2012
7.Kobus, Sebastian0-1[B32]

Obrona Sycylijska
(Bourdonnais; Lowenthal Var, Sic)

1. e4 c5 2. Nf3 Nc6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 e5
Polok, KacperKowalewo Pomorskie2012
8.Renkowski, Piotr1-0[B07]

Obrona Pirca
(B07)

1. e4 d6
Kobus, SebastianKowalewo Pomorskie2012
9.Kobus, Sebastian0-1[A45]

Otwarcia nieregularne po 1.d4
(Indian Defense; A45)

1. d4 Nf6
Reza, WojciechKowalewo Pomorskie2012
10.Kobus, Sebastian1-0[C25]

Partia Wiedeńska
(Anderssen Defense, Vienna)

1. e4 e5 2. Nc3 Bc5
Szopieraj, DariuszKowalewo Pomorskie2012
11.Brozek, Lukasz1-0[C21]

Debiut Centralny
(Center Game Accepted)

1. e4 e5 2. d4 exd4
Kobus, SebastianKowalewo Pomorskie2012
12.Prominski, Piotr0-1[C42]

Obrona Rosyjska
(Kaufmann Variation, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4 5. c4
Kobus, SebastianOstróda2011
13.Kobus, Sebastian1-0[B28]

Obrona Sycylijska
(Kan Line, O'Kelly Sicilian)

1. e4 c5 2. Nf3 a6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 e6
Bartosik, PiotrOstróda2011
14.Gorniewicz, Oskar0-1[E91]

Obrona Królewsko-Indyjska
(Orthodox Variation, KID; E91)

1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. Nc3 Bg7 4. e4 d6 5. Nf3 O-O 6. Be2
Kobus, SebastianOstróda2011
15.Szewczak, Andrzej0-1[C42]

Obrona Rosyjska
(Cochrane Gambit, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nxf7
Kobus, SebastianOstróda2011
16.Kobus, Sebastian½:½[B78]

Obrona Sycylijska
(B78)

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 g6 6. Be3 Bg7 7. f3 O-O 8. Qd2 Nc6 9. Bc4 Bd7 10. O-O-O
Walczak, KrystianOstróda2011
17.Lewandowski, Krzysztof½:½[E81]

Obrona Królewsko-Indyjska
(Normal Defesne, Sameisch Variation, KID; E81)

1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. Nc3 Bg7 4. e4 d6 5. f3 O-O
Kobus, SebastianOstróda2011
18.Kobus, Sebastian0-1[B42]

Obrona Sycylijska
(B42)

1. e4 c5 2. Nf3 e6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 a6 5. Bd3
Budrewicz, KrzysztofOstróda2011
19.Kobus, Sebastian0-1[C25]

Partia Wiedeńska
(Alapin Variation, Vienna)

1. e4 e5 2. Nc3 Nc6 3. f4
Uscinski, MarekOstróda2011
20.Tvarijonas, Tomas0-1[C43]

Obrona Rosyjska
(Modern Attack, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. d4
Kobus, SebastianOstróda2011
21.Aftanasiuk, Jakub0-1[C42]

Obrona Rosyjska
(Petroff Defense; Russian Defense; C42)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6
Kobus, SebastianGdańsk2011
22.Kobus, Sebastian½:½[C01]

Obrona Francuska
(Exchange Variation, French)

1. e4 e6 2. d4 d5 3. exd5 exd5
Cichocka, UrszulaGdańsk2011
23.Jenczyk, Piotr0-1[A40]

Otwarcia nieregularne po 1.d4
(Queen Pawn Fianchetto)

1. d4 g6
Kobus, SebastianGdańsk2011
24.Kobus, Sebastian½:½[B28]

Obrona Sycylijska
(Kan Line, O'Kelly Sicilian)

1. e4 c5 2. Nf3 a6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 e6
Plewa, PiotrGdańsk2011
25.Dadello, Andrzej0-1[A16]

Partia Angielska
(A16)

1. c4 Nf6 2. Nc3
Kobus, SebastianGdańsk2011
26.Kobus, Sebastian1-0[C01]

Obrona Francuska
(Monte Carlo Variation, French)

1. e4 e6 2. d4 d5 3. exd5 exd5 4. c4
Belczewski, JacekGdańsk2011
27.Khamitskiy, Sergei1-0[E71]

Obrona Królewsko-Indyjska
(Makogonov Variation, KID; E71)

1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. Nc3 Bg7 4. e4 d6 5. h3
Kobus, SebastianGdańsk2011
28.Bugalski, Michal0-1[A22]

Partia Angielska
(Two Knights Variation, English; A22)

1. c4 e5 2. Nc3 Nf6
Kobus, SebastianGdańsk2011
29.Kobus, Sebastian1-0[B90]

Obrona Sycylijska
(Lipnitzky Variation, Sicilian)

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. Bc4
Rybak, TomaszGdańsk2011
30.Kobus, Sebastian1-0[C29]

Partia Wiedeńska
(Vienna Gambit, Vienna; C29)

1. e4 e5 2. Nc3 Nf6 3. f4
Chmiel, PiotrKołobrzeg2010
31.Kukawski, Maciej1-0[C42]

Obrona Rosyjska
(Cochrane Gambit, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nxf7
Kobus, SebastianKołobrzeg2010
32.Kobus, Sebastian1-0[B28]

Obrona Sycylijska
(Kan Line, O'Kelly Sicilian)

1. e4 c5 2. Nf3 a6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 e6
Zielinski, MaciejKołobrzeg2010
33.Lada, Damian0-1[C42]

Obrona Rosyjska
(Nimzovich Attack, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4 5. Nc3
Kobus, SebastianKołobrzeg2010
34.Kobus, Sebastian1-0[C29]

Partia Wiedeńska
(Paulsen Attack, Vienna)

1. e4 e5 2. Nc3 Nf6 3. f4 d5 4. fxe5 Nxe4 5. Qf3
Bukowska, KatarzynaKołobrzeg2010
35.Grabarczyk, Bogdan1-0[C43]

Obrona Rosyjska
(Modern Attack, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. d4
Kobus, SebastianKołobrzeg2010
36.Chmiel, Dominika1-0[C23]

Debiut Gońca
(Classical Variation, Bishop; Boi Variation)

1. e4 e5 2. Bc4 Bc5
Kobus, SebastianKołobrzeg2010
37.Kobus, Sebastian0-1[B06]

Obrona Robatscha
(Pirc; Robatsch; Modern; King Pawn Fianchetto; B06)

1. e4 g6
Aly, AdelKołobrzeg2010
38.Sieradzka, Kornelia0-1[C42]

Obrona Rosyjska
(Russian Three Knights Var, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nc3
Kobus, SebastianGdańsk2010
39.Kobus, Sebastian1-0[C50]

Otwarcia nieregularne po 1.e4 e5 2.Sf3 Sc6 3.Gc4
(Canal Variation, Italian)

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Bc5 4. d3 Nf6 5. Nc3 d6 6. Bg5
Wodzynski, MieszkoGdańsk2010
40.Posuniak, Kacper1-0[D30]

Gambit Hetmański - nieprzyjęty
(D30)

1. d4 d5 2. c4 e6
Kobus, SebastianGdańsk2010
41.Kobus, Sebastian1-0[B90]

Obrona Sycylijska
(Lipnitzky Variation, Sicilian)

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. Bc4
Lukaszuk, AronGdańsk2010
42.Les, Czeslaw0-1[D55]

Gambit Hetmański - nieprzyjęty
(D55)

1. d4 d5 2. c4 e6 3. Nc3 Nf6 4. Bg5 Be7 5. e3 O-O 6. Nf3
Kobus, SebastianGdańsk2010
43.Kobus, Sebastian1-0[C30]

Gambit Królewski
(Svenonius Variation, KGD)

1. e4 e5 2. f4 Bc5 3. Nf3 d6 4. Nc3 Nf6 5. Bc4 Nc6 6. d3 Bg4
Grota, MateuszGdańsk2010
44.Bugalski, Michal1-0[A17]

Partia Angielska
(Hegehog System, Anglo-Indian English; A17)

1. c4 Nf6 2. Nc3 e6
Kobus, SebastianGdańsk2010
45.Kobus, Sebastian1-0[B01]

Obrona Skandynawska
(Mieses Variation, Center Counter)

1. e4 d5 2. exd5 Qxd5 3. Nc3 Qa5 4. d4 Nf6
Graczyk, DamianGdańsk2010
46.Budrewicz, Krzysztof½:½[D06]

Gambit Hetmański – rzadkie kontynuacje
(Pseudo-Slav, QGD)

1. d4 d5 2. c4 Bf5 3. Nc3 e6 4. Nf3 c6
Kobus, SebastianGdańsk2010
47.Kobus, Sebastian1-0[C01]

Obrona Francuska
(Exchange Variation, French)

1. e4 e6 2. d4 d5 3. exd5 exd5
Renkowski, PiotrKowalewo Pomorskie2010
48.Jaroch, Karol0-1[C42]

Obrona Rosyjska
(Russian Three Knights Var, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nc3
Kobus, SebastianKowalewo Pomorskie2010
49.Kobus, Sebastian0-1[C45]

Partia Szkocka
(C45)

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. d4 exd4 4. Nxd4
Piesik, PiotrKowalewo Pomorskie2010
50.Plichta, Kamil1-0[D35]

Gambit Hetmański - nieprzyjęty
(Positional Variation, Exchange Variation, QGD)

1. d4 d5 2. c4 e6 3. Nc3 Nf6 4. cxd5 exd5 5. Bg5
Kobus, SebastianKowalewo Pomorskie2010
51.Kobus, Sebastian½:½[B34]

Obrona Sycylijska
(Accelerated Dragon; Fianchetto Var; B34)

1. e4 c5 2. Nf3 Nc6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 g6
Reza, WojciechKowalewo Pomorskie2010
52.Banasik, Krzysztof1-0[C42]

Obrona Rosyjska
(Petroff Defense; Russian Defense; C42)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6
Kobus, SebastianKowalewo Pomorskie2010
53.Kobus, Sebastian1-0[B06]

Obrona Robatscha
(Pirc; Robatsch; Modern; King Pawn Fianchetto; B06)

1. e4 g6
Rogala, RobertKowalewo Pomorskie2010
54.Garbowska, Hanna0-1[C43]

Obrona Rosyjska
(Modern Attack, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. d4
Kobus, SebastianKowalewo Pomorskie2010
55.Kobus, Sebastian½:½[B08]

Obrona Pirca
(Two Knights System, Pirc)

1. e4 d6 2. d4 Nf6 3. Nc3 g6 4. Nf3 Bg7
Choroszej, AleksanderKowalewo Pomorskie2010
56.Kapica, Pawel0-1[D35]

Gambit Hetmański - nieprzyjęty
(Positional Variation, Exchange Variation, QGD)

1. d4 d5 2. c4 e6 3. Nc3 Nf6 4. cxd5 exd5 5. Bg5
Kobus, SebastianKętrzyn2009
57.Kobus, Sebastian0-1[B43]

Obrona Sycylijska
(B43)

1. e4 c5 2. Nf3 e6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 a6 5. Nc3
Szymczak, ZbigniewKętrzyn2009
58.Czaus, Piotr1-0[D35]

Gambit Hetmański - nieprzyjęty
(D35)

1. d4 d5 2. c4 e6 3. Nc3 Nf6
Kobus, SebastianKętrzyn2009
59.Kobus, Sebastian1-0[B02]

Obrona Alechina
(Noch Gambit, Alekhine)

1. e4 Nf6 2. Nc3 d5 3. exd5
Kaczmarek, ArkadiuszKętrzyn2009
60.Zielinski, Stanislaw½:½[A00]

Otwarcia nieregularne
(Van't Kruijs Opening)

1. e3 e5
Kobus, SebastianKętrzyn2009
61.Kobus, Sebastian½:½[C01]

Obrona Francuska
(Exchange Variation, French)

1. e4 e6 2. d4 d5 3. exd5 exd5
Kotlowski, TomaszKętrzyn2009
62.Kanarkiewicz, Michal0-1[B00]

Otwarcia nieregularne po 1.e4
(Owen's Defense; Greek Defense)

1. e4 b6
Kobus, SebastianKętrzyn2009
63.Kobus, Sebastian1-0[B16]

Obrona Caro-Kann
(Nimzovich; Bronstein-Larsen, Caro; B16)

1. e4 c6 2. d4 d5 3. Nc3 dxe4 4. Nxe4 Nf6 5. Nxf6+ gxf6
Budrewicz, KrzysztofKętrzyn2009
64.Renkowski, Piotr1-0[C42]

Obrona Rosyjska
(Russian Three Knights Var, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nc3
Kobus, SebastianKętrzyn2009
65.Kobus, Sebastian1-0[B18]

Obrona Caro-Kann
(Classical Variation, Caro; B18)

1. e4 c6 2. d4 d5 3. Nc3 dxe4 4. Nxe4 Bf5
Kolinski, KamilKołobrzeg2009
66.Olszowski, Andrzej0-1[C42]

Obrona Rosyjska
(Nimzovich Attack, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4 5. Nc3
Kobus, SebastianKołobrzeg2009
67.Tregubov, Andrei1-0[E06]

Partia Katalońska
(E06)

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. g3 d5 4. Bg2 Be7
Kobus, SebastianKołobrzeg2009
68.Kobus, Sebastian½:½[C01]

Obrona Francuska
(Exchange Variation, French)

1. e4 e6 2. d4 d5 3. exd5 exd5
Karski, LukaszKołobrzeg2009
69.Zielinski, Wojciech0-1[A24]

Partia Angielska
(Fianchetto Lines, Two Knights Variation, English; A24)

1. c4 e5 2. Nc3 Nf6 3. g3 g6
Kobus, SebastianKołobrzeg2009
70.Kobus, Sebastian0-1[B28]

Obrona Sycylijska
(Kan Line, O'Kelly Sicilian)

1. e4 c5 2. Nf3 a6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 e6
Grabarczyk, BogdanKołobrzeg2009
71.Kolinski, Daniel0-1[C50]

Otwarcia nieregularne po 1.e4 e5 2.Sf3 Sc6 3.Gc4
(Italian Four Knights Variation)

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Bc5 4. d3 Nf6 5. Nc3
Kobus, SebastianKołobrzeg2009
72.Kobus, Sebastian0-1[B01]

Obrona Skandynawska
(Gubinsky-Melts Defense, Center Counter)

1. e4 d5 2. exd5 Qxd5 3. Nc3 Qd6
Tomczak, JacekKołobrzeg2009
73.Kumor, Lukasz0-1[C42]

Obrona Rosyjska
(Lasker Variation, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4 5. Qe2
Kobus, SebastianKołobrzeg2009
74.Brodowski, Piotr1-0[A13]

Partia Angielska
(King's Knight Variation, English)

1. c4 e6 2. Nf3 d5
Kobus, SebastianOstróda2009
75.Kobus, Sebastian1-0[B16]

Obrona Caro-Kann
(Nimzovich; Bronstein-Larsen, Caro; B16)

1. e4 c6 2. d4 d5 3. Nc3 dxe4 4. Nxe4 Nf6 5. Nxf6+ gxf6
Rak, TomaszOstróda2009
76.Cyborowski, Lukasz1-0[D40]

Gambit Hetmański - nieprzyjęty
(Semi-Tarrasch Variation, QGD; D40)

1. d4 d5 2. c4 e6 3. Nc3 Nf6 4. Nf3 c5
Kobus, SebastianOstróda2009
77.Jadanowski, Lukasz1-0[B07]

Obrona Pirca
(Pirc; Ufimtsev; Antal Defense)

1. e4 d6 2. d4 Nf6 3. Nc3 g6
Kobus, SebastianOstróda2009
78.Kobus, Sebastian1-0[C24]

Debiut Gońca
(Hromadka Variation, Bishop)

1. e4 e5 2. Bc4 Nf6 3. d3 Nc6 4. Nc3 Bb4 5. Ne2
Bukowska, KatarzynaOstróda2009
79.Szymczak, Zbigniew1-0[D30]

Gambit Hetmański - nieprzyjęty
(D30)

1. d4 d5 2. c4 e6
Kobus, SebastianOstróda2009
80.Kobus, Sebastian0-1[C01]

Obrona Francuska
(Exchange Variation, French)

1. e4 e6 2. d4 d5 3. exd5 exd5
Pulik, KrzysztofOstróda2009
81.Kobus, Sebastian½:½[B06]

Obrona Robatscha
(Pirc; Robatsch; Modern; King Pawn Fianchetto; B06)

1. e4 g6
Kuzmicz, KrystianOstróda2009
82.Nester, Ihor1-0[E68]

Obrona Królewsko-Indyjska
(E68)

1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. Nc3 Bg7 4. Nf3 d6 5. g3 O-O 6. Bg2 Nbd7 7. O-O e5 8. e4
Kobus, SebastianGdańsk2009
83.Kobus, Sebastian½:½[C30]

Gambit Królewski
(Svenonius Variation, KGD)

1. e4 e5 2. f4 Bc5 3. Nf3 d6 4. Nc3 Nf6 5. Bc4 Nc6 6. d3 Bg4
Zielinski, MaciejGdańsk2009
84.Strzelczyk, Anna0-1[C42]

Obrona Rosyjska
(Kaufmann Variation, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4 5. c4
Kobus, SebastianGdańsk2009
85.Kobus, Sebastian0-1[C01]

Obrona Francuska
(Exchange Variation, French)

1. e4 e6 2. d4 d5 3. exd5 exd5
Khamitskiy, SergeiGdańsk2009
86.Kanarkiewicz, Michal0-1[B06]

Obrona Robatscha
(Pseudo-Austrian Attack)

1. e4 g6 2. d4 Bg7 3. Nc3 d6 4. f4
Kobus, SebastianGdańsk2009
87.Kobus, Sebastian1-0[B43]

Obrona Sycylijska
(B43)

1. e4 c5 2. Nf3 e6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 a6 5. Nc3
Kempinski, TomaszGdańsk2009
88.Bronowicki, Mateusz1-0[D53]

Gambit Hetmański - nieprzyjęty
(D53)

1. d4 d5 2. c4 e6 3. Nc3 Nf6 4. Bg5 Be7
Kobus, SebastianGdańsk2009
89.Kobus, Sebastian½:½[B78]

Obrona Sycylijska
(B78)

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 g6 6. Be3 Bg7 7. f3 O-O 8. Qd2 Nc6 9. Bc4 Bd7 10. O-O-O
Suliborski, JakubGdańsk2009
90.Bieluszewski, Piotr0-1[C42]

Obrona Rosyjska
(Nimzovich Attack, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4 5. Nc3
Kobus, SebastianGdańsk2009
91.Tarczykowska, Monika0-1[A00]

Otwarcia nieregularne
(Benko; Barczay; Bilek; Hungarian)

1. g3
Kobus, SebastianChełmża2009
92.Garbowska, Hanna0-1[C42]

Obrona Rosyjska
(Russian Three Knights Var, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nc3
Kobus, SebastianChełmża2009
93.Kobus, Sebastian1-0[B32]

Obrona Sycylijska
(Bourdonnais; Lowenthal Var, Sic)

1. e4 c5 2. Nf3 Nc6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 e5
Januszewski, PiotrChełmża2009
94.Olszewski, Marek1-0[C24]

Debiut Gońca
(Spielmann Attack, Bishop)

1. e4 e5 2. Bc4 Nf6 3. d3 Bc5 4. Nc3
Kobus, SebastianChełmża2009
95.Kobus, Sebastian1-0[B07]

Obrona Pirca
(B07)

1. e4 d6
Sosnowski, DanielChełmża2009
96.Gajek, Radoslaw0-1[C37]

Gambit Królewski
(Ghulam Kassim; Koch Gambit, KGA)

1. e4 e5 2. f4 exf4 3. Nf3 g5 4. Bc4
Kobus, SebastianChełmża2009
97.Budrewicz, Krzysztof0-1[D37]

Gambit Hetmański - nieprzyjęty
(Harrwitz Attack, QGD)

1. d4 d5 2. c4 e6 3. Nc3 Nf6 4. Nf3 Be7 5. Bf4
Kobus, SebastianChełmża2009
98.Kobus, Sebastian½:½[C23]

Debiut Gońca
(Classical Variation, Bishop; Boi Variation)

1. e4 e5 2. Bc4 Bc5
Paprocki, JaroslawChełmża2009
99.Kobus, Sebastian1-0[C00]

Obrona Francuska
(Steinitz Attack, French)

1. e4 e6 2. e5
Kapica, PawelChotowa2009
100.Donat, Eugeniusz0-1[A03]

Debiut Birda
(A03)

1. f4 d5
Kobus, SebastianKętrzyn2008
101.Kobus, Sebastian1-0[C29]

Partia Wiedeńska
(Vienna Gambit, Vienna; C29)

1. e4 e5 2. Nc3 Nf6 3. f4
Hekman, DominikKętrzyn2008
102.Sobczynski, Roman0-1(Wariant nieznany)Kobus, SebastianKętrzyn2008
103.Kobus, Sebastian½:½[C53]

Partia Włoska
(Grevo Gambit, Italian)

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Bc5 4. c3 Nf6 5. d4 exd4 6. cxd4
Walczak, KrystianKętrzyn2008
104.Plichta, Adam1-0(Wariant nieznany)Kobus, SebastianKętrzyn2008
105.Kobus, Sebastian½:½(Wariant nieznany)Sapierzynski, TadeuszKętrzyn2008
106.Malecki, Janusz0-1(Wariant nieznany)Kobus, SebastianKętrzyn2008
107.Kobus, Sebastian1-0[B41]

Obrona Sycylijska
(Pin Variation; Sicilian CounterAttack)

1. e4 c5 2. Nf3 e6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 Bb4
Malec, RadoslawKętrzyn2008
108.Kotlowski, Tomasz½:½[A16]

Partia Angielska
(A16)

1. c4 Nf6 2. Nc3
Kobus, SebastianKętrzyn2008
109.Kobus, Sebastian1-0[C01]

Obrona Francuska
(Schlechter Variation, French)

1. e4 e6 2. d4 d5 3. Bd3
Chmura, KrystianGdańsk2008
110.Sieradzka, Kornelia0-1[C40]

Otwarcia nieregularne po 1.e4 e5 2.Sf3
(Latvian; Greco Counter-Gambit)

1. e4 e5 2. Nf3 f5
Kobus, SebastianGdańsk2008
111.Kobus, Sebastian0-1[B34]

Obrona Sycylijska
(Accelerated Dragon; Fianchetto Var; B34)

1. e4 c5 2. Nf3 Nc6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 g6
Szczepaniec, StanislawGdańsk2008
112.Kobus, Sebastian1-0[C01]

Obrona Francuska
(Exchange Variation, French)

1. e4 e6 2. d4 d5 3. exd5 exd5
Zielinski, WojciechGdańsk2008
113.Kempinski, Tomasz1-0[C42]

Obrona Rosyjska
(Russian Three Knights Var, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nc3
Kobus, SebastianGdańsk2008
114.Kobus, Sebastian1-0[B01]

Obrona Skandynawska
(Gubinsky-Melts Defense, Center Counter)

1. e4 d5 2. exd5 Qxd5 3. Nc3 Qd6
Kochetkov, VitaliGdańsk2008
115.Krawczyk, Andrzej½:½[C42]

Obrona Rosyjska
(Russian Three Knights Var, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nc3
Kobus, SebastianGdańsk2008
116.Kobus, Sebastian½:½[B33]

Obrona Sycylijska
(Chelyabinsk Variation, Sicilian)

1. e4 c5 2. Nf3 Nc6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 e5 6. Ndb5 d6 7. Bg5 a6 8. Na3 b5
Kusmierz, MaciejGdańsk2008
117.Zielinski, Stanislaw½:½[C43]

Obrona Rosyjska
(Modern Attack, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. d4
Kobus, SebastianGdańsk2008
118.Kobus, Sebastian0-1[B17]

Obrona Caro-Kann
(Kasparov Attack, Caro-Kann)

1. e4 c6 2. d4 d5 3. Nc3 dxe4 4. Nxe4 Nd7 5. Nf3 Ngf6 6. Ng3
Marszk, KazimierzGdańsk2008
119.Murawski, Wieslaw1-0[C42]

Obrona Rosyjska
(Jaenisch Variation, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4 5. d4 d5 6. Bd3 Be7 7. O-O Nc6 8. c4
Kobus, SebastianGdańsk2008
120.Kobus, Sebastian1-0[C01]

Obrona Francuska
(Exchange Variation, French)

1. e4 e6 2. d4 d5 3. exd5 exd5
Suliborski, JakubGdańsk2008
121.Smalara, Kazimierz0-1[D55]

Gambit Hetmański - nieprzyjęty
(D55)

1. d4 d5 2. c4 e6 3. Nc3 Nf6 4. Bg5 Be7 5. e3 O-O 6. Nf3
Kobus, SebastianGdańsk2008
122.Kobus, Sebastian½:½[C01]

Obrona Francuska
(Exchange Variation, French)

1. e4 e6 2. d4 d5 3. exd5 exd5
Bugalski, MichalGdańsk2008
123.Kobus, Sebastian1-0[B45]

Obrona Sycylijska
(Four Knights Variation, Sicilian)

1. e4 c5 2. Nf3 e6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 Nc6
Kantorek, PawelKowalewo Pomorskie2008
124.Kobus, Sebastian1-0[B01]

Obrona Skandynawska
(Gubinsky-Melts Defense, Center Counter)

1. e4 d5 2. exd5 Qxd5 3. Nc3 Qd6
Siwon, BogdanKowalewo Pomorskie2008
125.Choroszej, Aleksander0-1[D63]

Gambit Hetmański - nieprzyjęty
(D63)

1. d4 d5 2. c4 e6 3. Nc3 Nf6 4. Bg5 Be7 5. e3 O-O 6. Nf3 Nbd7 7. Rc1
Kobus, SebastianKowalewo Pomorskie2008
126.Kobus, Sebastian½:½[B02]

Obrona Alechina
(Noch Gambit, Alekhine)

1. e4 Nf6 2. Nc3 d5 3. exd5
Tarczykowski, JanuszKowalewo Pomorskie2008
127.Dobrowolski, Marcin0-1[A01]

Debiut Larsena
(Modern Variation, Larsen)

1. b3 e5
Kobus, SebastianKowalewo Pomorskie2008
128.Grajczak, Adrian0-1[C42]

Obrona Rosyjska
(Russian Three Knights Var, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nc3
Kobus, SebastianKowalewo Pomorskie2008
129.Kobus, Sebastian½:½[B92]

Obrona Sycylijska
(Opocensky Variation, Sicilian; B92)

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. Be2
Szmidt, PrzemyslawKowalewo Pomorskie2008
130.Kobus, Sebastian0-1[B32]

Obrona Sycylijska
(Godiva Variation, Sicilian)

1. e4 c5 2. Nf3 Nc6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Qb6
Alvarado, CarlosWrocław2008
131.Kaczmarek, Maciej1-0[C42]

Obrona Rosyjska
(Classical Attack, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4 5. d4
Kobus, SebastianWrocław2008
132.Bes, Michal0-1[D00]

Otwarcia nieregularne po 1.d4 d5
(Bishop Attack; Levitsky Attack, Queen Pawn Game)

1. d4 d5 2. Bg5
Kobus, SebastianWrocław2008
133.Kobus, Sebastian1-0[B95]

Obrona Sycylijska
(B95)

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. Bg5 e6
Zakoscielna, KingaWrocław2008
134.Janczarski, Michal1-0[A15]

Partia Angielska
(Anglo System, English; A15)

1. c4 Nf6
Kobus, SebastianWrocław2008
135.Kobus, Sebastian1-0[B27]

Obrona Sycylijska
(Hyperaccelerated Pterodactyl, Sic)

1. e4 c5 2. Nf3 g6 3. d4 Bg7
Radziewicz, KatarzynaWrocław2008
136.Szopka, Dariusz½:½[C42]

Obrona Rosyjska
(Classical Attack, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4 5. d4
Kobus, SebastianWrocław2008
137.Kobus, Sebastian1-0[B92]

Obrona Sycylijska
(Opocensky Variation, Sicilian; B92)

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. Be2
Ljangov, PetarWrocław2008
138.Kanarkiewicz, Michal0-1[C42]

Obrona Rosyjska
(Nimzovich Attack, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4 5. Nc3
Kobus, SebastianGdańsk2008
139.Kobus, Sebastian0-1[C29]

Partia Wiedeńska
(Paulsen Attack, Vienna)

1. e4 e5 2. Nc3 Nf6 3. f4 d5 4. fxe5 Nxe4 5. Qf3
Zielinski, StanislawGdańsk2008
140.Ossowski, Boleslaw0-1[D53]

Gambit Hetmański - nieprzyjęty
(D53)

1. d4 d5 2. c4 e6 3. Nc3 Nf6 4. Bg5 Be7
Kobus, SebastianGdańsk2008
141.Kobus, Sebastian1-0[B43]

Obrona Sycylijska
(B43)

1. e4 c5 2. Nf3 e6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 a6 5. Nc3
Mrozinska, AnnaGdańsk2008
142.Darowicki, Mariusz0-1[C42]

Obrona Rosyjska
(Nimzovich Attack, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4 5. Nc3
Kobus, SebastianGdańsk2008
143.Kobus, Sebastian0-1[B59]

Obrona Sycylijska
(B59)

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 Nc6 6. Be2 e5 7. Nb3
Wcislo, DamianŁeba2008
144.Lach, Piotr1-0[C42]

Obrona Rosyjska
(Russian Three Knights Var, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nc3
Kobus, SebastianŁeba2008
145.Kobus, Sebastian½:½[B59]

Obrona Sycylijska
(B59)

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 Nc6 6. Be2 e5 7. Nb3
Marchlewicz, KamilŁeba2008
146.Murawski, Wieslaw1-0[C42]

Obrona Rosyjska
(Jaenisch Variation, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4 5. d4 d5 6. Bd3 Be7 7. O-O Nc6 8. c4
Kobus, SebastianŁeba2008
147.Kobus, Sebastian0-1[B08]

Obrona Pirca
(Czech Defense, Pirc)

1. e4 d6 2. d4 Nf6 3. Nc3 g6 4. Nf3 Bg7 5. Be2 O-O 6. O-O c6
Pietocha, PawelŁeba2008
148.Wojtaszewski, Piotr½:½[C31]

Gambit Królewski
(Miles Gambit, KGD)

1. e4 e5 2. f4 d5 3. exd5 Bc5
Kobus, SebastianŁeba2008
149.Kobus, Sebastian½:½[B00]

Otwarcia nieregularne po 1.e4
(Nimzovich Defense)

1. e4 Nc6
Jacel, LukaszŁeba2008
150.Ryszkiewicz, Adam0-1[C42]

Obrona Rosyjska
(Nimzovich Attack, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4 5. Nc3
Kobus, SebastianŁeba2008
151.Tarkowski, Michal0-1[D30]

Gambit Hetmański - nieprzyjęty
(D30)

1. d4 d5 2. c4 e6
Kobus, SebastianŁeba2008
152.Kobus, Sebastian½:½[B06]

Obrona Robatscha
(Small Center Variation, Pirc)

1. e4 g6 2. d4 Bg7 3. Nf3 d6 4. Nc3 e6
Tofil, BorysŁeba2008
153.Kobus, Sebastian1-0[B16]

Obrona Caro-Kann
(Nimzovich; Bronstein-Larsen, Caro; B16)

1. e4 c6 2. d4 d5 3. Nc3 dxe4 4. Nxe4 Nf6 5. Nxf6+ gxf6
Parsamyan, NarekPruszcz Gdański2008
154.Kobus, Sebastian0-1[B02]

Obrona Alechina
(Noch Gambit, Alekhine)

1. e4 Nf6 2. Nc3 d5 3. exd5
Les, CzeslawPruszcz Gdański2008
155.Witbrodt, Jakub0-1[C26]

Partia Wiedeńska
(Oxford Variation, Vienna)

1. e4 e5 2. Nc3 Nf6 3. f4 d5 4. fxe5 Nxe4 5. d3
Kobus, SebastianPruszcz Gdański2008
156.Murawski, Wieslaw½:½[C42]

Obrona Rosyjska
(Classical Attack, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4 5. d4
Kobus, SebastianPruszcz Gdański2008
157.Kobus, Sebastian0-1[B57]

Obrona Sycylijska
(Sozin; Velimirovic Attack, Sicilian; B57)

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 Nc6 6. Bc4
Walczak, KrystianPruszcz Gdański2008
158.Kanarkiewicz, Michal1-0[C42]

Obrona Rosyjska
(Nimzovich Attack, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4 5. Nc3
Kobus, SebastianPruszcz Gdański2008
159.Ossowski, Boleslaw0-1[D53]

Gambit Hetmański - nieprzyjęty
(D53)

1. d4 d5 2. c4 e6 3. Nc3 Nf6 4. Bg5 Be7
Kobus, SebastianPruszcz Gdański2008
160.Kobus, Sebastian0-1[B73]

Obrona Sycylijska
(B73)

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 g6 6. Be3 Bg7 7. Be2 Nc6 8. O-O
Szacht, EgbertKętrzyn2007
161.Koziej, Maciej1-0[C42]

Obrona Rosyjska
(Russian Three Knights Var, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nc3
Kobus, SebastianKętrzyn2007
162.Kobus, Sebastian1-0[C25]

Partia Wiedeńska
(Knight Variation, Vienna)

1. e4 e5 2. Nc3 Nc6 3. f4 exf4 4. Nf3
Radecki, KrzysztofKętrzyn2007
163.Kobus, Sebastian½:½[C01]

Obrona Francuska
(Exchange Variation, French)

1. e4 e6 2. d4 d5 3. exd5 exd5
Kotlowski, TomaszKętrzyn2007
164.Kotermanska, Anna1-0[C42]

Obrona Rosyjska
(Russian Three Knights Var, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nc3
Kobus, SebastianKętrzyn2007
165.Kobus, Sebastian1-0[C25]

Partia Wiedeńska
(Knight Variation, Vienna)

1. e4 e5 2. Nc3 Nc6 3. f4 exf4 4. Nf3
Baran, DawidKętrzyn2007
166.Dogiel, Leszek0-1[C42]

Obrona Rosyjska
(Russian Three Knights Var, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nc3
Kobus, SebastianKętrzyn2007
167.Zajaczkowski, Jan½:½[C42]

Obrona Rosyjska
(Russian Three Knights Var, Petroff)

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nc3
Kobus, SebastianKętrzyn2007
168.Kobus, Sebastian½:½(Wariant nieznany)Grochowski, MariuszKętrzyn2007

 


GigaBaza
Przykładowe partie
Ostatnie turnieje