Komunikat #105635


11. Memoriał Szachowy Braci Bieluczyków - Turniej B
Białystok
26.06.2019 - 28.06.2019
tempo gry: 30' + 30'' na ruch

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

11. MIĘDZYNARODOWEGO MEMORIAŁU SZACHOWEGO

BRACI BOGDANA I TADEUSZA BIELUCZYKÓW

 

Cel:

·          Upamiętnienie postaci dwóch wybitnych polskich szachistów niepełnosprawnych z Białegostoku, braci Bieluczyków – Bogdana (1933-2008) i Tadeusza (1936-2005), organizatorów i uczestników Mistrzostw Świata i Europy wśród osób z ograniczoną sprawnością narządu ruchu, którzy wnieśli również ogromny wkład w rozwój szachów wśród dzieci i młodzieży w Białymstoku.

·          Popularyzacja szachów wśród osób niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży i dorosłych.

·          Podnoszenie umiejętności gry w szachy.

·        Podwyższenie kategorii szachowych i rankingu międzynarodowego ELO.

Organizator:

·          MUKS Stoczek 45 Białystok, ul. Łagodna 10, tel. 85 664 46 82, www.stoczek45.pl

·          Sędzia główny Leszek Zega, kom. 722 334 038, e-mail: leszeg@wp.pl

Termin i miejsce:

·       22-28.06.2019 r.

·       Szkoła Podstawowa Nr 45 im. Świętego Jana Pawła II w Białymstokuul. Łagodna 10, tel. 85 664 46 80

Warunki uczestnictwa:

·       grupa OPEN – wszyscy chętni

·       grupa B – zawodnicy z rankingiem FIDE do 1200 oraz zawodnicy urodzeni w roku 2009 i młodsi (niezależnie od rankingu FIDE)

·       turnieje szachów błyskawicznych i szybkich – wszyscy chętni

System rozgrywek:

·       szwajcarski na dystansie 9 rund – grupy OPEN i B

·       szwajcarski na dystansie 9 podwójnych rund – turniej szachów błyskawicznych

·       szwajcarski na dystansie 7 rund – turniej szachów szybkich

Tempo gry:

·       grupa OPEN – po 60 minut na całą partię dla zawodnika i dodatkowo po 30 sekund na każdy ruch od początku partii

·       grupa B – po 30 minut na całą partię dla zawodnika i dodatkowo po 30 sekund na każdy ruch od początku partii

·       turniej szachów błyskawicznych – po 3 minuty na całą partię dla każdego zawodnika i dodatkowo po 2 sekundy na każdy ruch od początku partii

·       turniej szachów szybkich – po 10 minut na całą partię dla każdego zawodnika i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii

Zgłoszenia:

·          W serwisach turniejowych

ü  grupa OPEN http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1652/

ü  grupa B http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1653/

ü  turniej szachów błyskawicznych http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1654/

ü  turniej szachów szybkich http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1655/

·          Bezpośrednio przed zawodami u sędziego głównego

Zakwaterowanie i wyżywienie:

·       We własnym zakresie

Program zawodów:

·       Grupa OPEN:

22.06.2019godz. 09:00 – zgłoszenia; 10:00 – I runda; 13 – II runda; 16 – III runda

23.06.2019godz. 10:00 – IV runda; 13:00 – V runda

24.06.2019godz. 10:00 – VI runda; 13:00 – VII runda

25.06.2019godz. 10:00 – VIII runda; 13:00 – IX runda

·       Grupa B:

26.06.2019godz. 09:00 – zgłoszenia; 10:00 – rundy I-III

27.06.2019godz. 10:00 – rundy IV-VI

28.06.2019godz. 10:00 – rundy VII-IX

  • Turniej szachów błyskawicznych

23.06.2019     godz. 16:30 – zgłoszenia; 17:00 – rundy I-IX

  • Turniej szachów szybkich

27.06.2019     godz. 16:30 – zgłoszenia; 17:00 – rundy I-VII

Kryteria punktacji pomocniczej:

·       Średni Buchholz

·       Pełny Buchholz

·       Progresja

Wpisowe:

·       Grupa OPEN – 120 zł; grupa B – 80 zł; szachy szybkie i błyskawiczne – po 30 zł

·       Wpisowe zawiera opłatę rankingową (20 PLN) i opłatę do FIDE (1,6 EUR)

·       Z wpisowego zwolnieni są zawodnicy z tytułami GM, WGM, IM i WIM

·       Wpisowe można wpłacić przelewem bankowym na konto organizatora (MUKS Stoczek 45 Białystok, nr rachunku 13 1240 5211 1111 0000 4927 1898) albo u sędziego głównego

Nagrody:

·       Grupa OPEN:

-        Nagrody pieniężne dla 20% zawodników – za I miejsce 1000 zł

-        Dodatkowe nagrody pieniężne dla najlepszej kobiety i najlepszego juniora

-        Puchar za I miejsce w klasyfikacji generalnej

-        Statuetki dla najlepszej kobiety i najlepszego juniora

·       Grupa B:

-        Nagrody pieniężne dla 20% zawodników – za I miejsce 600 zł

-        Dodatkowa nagroda pieniężna dla najlepszej kobiety

-        Puchar za I miejsce w klasyfikacji generalnej

-        Statuetka dla najlepszej kobiety

·       Turnieje szachów błyskawicznych i szybkich

-       Nagrody pieniężne: I – 250 zł, II – 200, III – 150, IV – 100, V – 80, VI – 60, VII – 40, VIII – 30

-       Statuetki dla zwycięzców pięciu klasyfikacji: generalnej, młodzików do lat 7, 8-10 lat oraz juniorów 11-14 i 15-18 lat

Informacje dodatkowe:

·       W zawodach obowiązują aktualne przepisy gry FIDE i PZSzach.

·       Turnieje OPEN, szachów błyskawicznych i szybkich zgłoszone do oceny rankingowej FIDE.

·       Zawodnik, który pojawi się przy szachownicy (stoliku) z opóźnieniem większym niż 30 minut w stosunku do regulaminowego czasu rozpoczęcia rundy, przegrywa partię.

·       Opiekę wychowawczą podczas zawodów sprawują rodzice/opiekunowie osób niepełnoletnich.

·       Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.

·       Akceptując regulamin uczestnicy turnieju wyrażają zgodę na wykorzystanie przez organizatora podanych danych osobowych w celu przeprowadzenia turnieju oraz publikacji jego wyników.

·       Akceptując regulamin uczestnicy turnieju oraz osoby towarzyszące wyrażają zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku na stronach internetowych oraz profilach społecznościowych organizatora (np. do pamiątkowych galerii zdjęć). Zdjęcia tam zamieszczone mogą być wykorzystywane jedynie do celów informacyjnych i prywatnych.

·       Organizator zastrzega sobie prawo do niezbędnych zmian wynikających z jego potrzeb.

·       Prawo interpretacji postanowień niniejszego komunikatu należy do organizatora i sędziego głównego zawodów.

·       Wszelkie sprawy nieujęte w powyższym komunikacie rozstrzyga organizator.

·       Decyzje sędziego głównego w trakcie zawodów są ostateczne.

 

 

Zwycięzcy z lat poprzednich:

Lp.

Data

Grupa

Liczba

I miejsce

II miejsce

III miejsce

1.         

20-26.06

A

10

Spisak Czesław

Kostyra Stanisław

Roszkowski Rafał

 

2009

B

13

Puksza Andrzej

Ryszkiewicz Adam

Jarczewski Marcin

 

 

C

29

Rećko Grzegorz

Trofimiuk Tomasz

Jocz Mateusz

 

 

D

23

Pytel Przemysław

Szóstko Jakub

Hapunik Jakub

2.         

26.06-2.07

A

16

Kostyra Stanisław

Sowul Bartosz

Denisov Sergei

 

2010

B

23

Puksza Andrzej

Murawko Katarzyna

Jaśkiewicz Kamila

 

 

C

19

Widelski Kacper

Dzięgielewski Artur

Romowski Julian

 

 

D

35

Kosakowski Jakub

Pytel Maciej

Matejczyk Jakub

3.         

24-30.06

A

21

Kostyra Stanisław

Puksza Andrzej

Daciuk Jarosław

 

2011

B

20

Filewicz Radosław

Zacharczuk Jakub

Kopoczyński Łukasz

 

 

C

19

Pytel Maciej

Kozłowski Paweł

Kamiński Maciej

4.         

30.06-6.07

A

32

Spisak Czesław

Nasuta Grzegorz

Veremeichik Vladimir

 

2012

B

24

Kiercul Piotr

Barcicki Tomasz

Dolata Marcin

5.         

29.06-4.07

A

20

Kostyra Stanisław

Budrewicz Krzysztof

Khamitskiy Sergei

 

2013

B

16

Chilkiewicz Marek

Norov Artem

Onichimiuk Janusz

 

 

C

21

Dolata Marcin

Misiewicz Tomasz

Iwaniuk Michał

 

 

D

18

Niedźwiedzki Mariusz

Grądzka Aleksandra

Fronczyk Wiktor

 

 

E

27

Olhovik Andrei

Budrewicz Krzysztof

Kostyra Stanisław

 

 

F

39

Olhovik Andrei

Kostyra Stanisław

Kaczmarek Arkadiusz

6.         

29.06-4.07

A

20

Żochowski Kacper

Kostyra Stanisław

Razin Vadim

 

2014

B

9

Trofimiuk Tomasz

Kotarski Grzegorz

Stasienko Łukasz

 

 

C

31

Harasimczuk Jakub

Kuźmicz Karol

Zajkowski Szymon

 

 

D

14

Nikołajuk Jakub

Maciejek Marcel

Sadowski Jakub

 

 

E

38

Markowski Tomasz

Razin Vadim

Veremeichik Vladimir

 

 

F

34

Razin Vadim

Veremeichik Vladimir

Kojło Jan

7.         

27.06-2.07

A

13

Kostyra Stanisław

Piankow Jewgienij

Widelski Kacper

 

2015

B

20

Stasienko Łukasz

Płatnitski Siergiej

Semeniec Zbigniew

 

 

C

36

Jarocki Gabriel

Grądzka Aleksandra

Chilkiewicz Grażyna

 

 

D

18

Dallemura Julia

Szczotka Klara

Nikołajuk Jakub

 

 

E

29

Nasuta Grzegorz

Szóstko Jakub

Piankow Jewgienij

 

 

F

36

Kostyra Stanisław

Piankow Jewgienij

Nasuta Grzegorz

8.         

25-30.06

A

9

Kurnicki Mateusz

Choroszej Aleksander

Ocytko Andrzej

 

2016

B

22

Kopaczewski Zbigniew

Matejczyk Jakub

Karolczuk Iwo

 

 

C

21

Rybaczek Mirosław

Martsinkevich Yuliya

Yemielyanava Anstasiya

 

 

D

21

Siemieniuk Adam

Dallemura Julia

Panasiuk Paweł

 

 

E

24

Nasuta Grzegorz

Kostyra Stanisław

Olhovik Andrei

 

 

F

33

Khamitskiy Sergei

Walewski Wojciech

Smirnov Aleksander

9.         

24-29.06

A

7

Razin Vadim

Walewski Wojciech

Ocytko Andrzej

 

2017

B

38

Gerasimiuk Michał

Matejczyk Jakub

Onichimiuk Janusz

 

 

C

22

Wojtacha Krzysztof

Chiszko Wiktoria

Kicińska Zofia

 

 

D

32

Kostyra Stanisław

Razin Vadim

Olhovik Andrei

 

 

E

36

Ocytko Andrzej

Razin Vadim

Filimoniuk Marcin

10.

23-28.06

B

21

Gerasimiuk Michał

Strojek Kazimierz

Sazon Adam

 

2018

C

18

Chomicki Kornel

Luhinin Maksim

Maciejczuk Zuzanna

 

 

D

17

Ocytko Andrzej

Filewicz Radosław

Kostyra Stanisław

 

 

E

33

Nasuta Grzegorz

Kostyra Stanisław

Ocytko Andrzej

Opracował Leszek Zega

Powyższy komunikat ma charakter jedynie informacyjny. Może on się różnić od stanu rzeczywistego.

Podlaskie


Podlaski Związek Szachowy
Nadchodzące turnieje
Ostatnie turnieje