Komunikat #105460


VII TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR BACHUSA - GRUPA B
ZIELONA GÓRA
16.09.2018
Niedziela
tempo gry: 10' + 5'' na ruch

Regulamin VII Turnieju Szachowego o Puchar Bachusa

Zielona Gra, 16 wrzesnia 2018 roku

I. Cel

- popularyzacja szachw w Zielonej Grze,

- zdobycie rankingu midzynarodowego FIDE w szachach szybkich,

- integracja srodowiska szachowego,

- propagowanie atrakcyjnych form spdzania czasu wolnego,

- rywalizacja sportowa.

II. Organizator

Fundacja Szachowego Mistrzostwa, ul. Waska 11B/1, 65-432 Zielona Gra

http://www.fundacjamszach.pl/

III. Wsporganizatorzy i Partnerzy

Urzad Miasta Zielona Gra, ul. Podgrna 22, 65-424 Zielona Gra,

Urzad Marszakowski Wojewdztwa Lubuskiego, ul. Podgrna 7, 65-057 Zielona Gra.

IV. Termin i miejsce

Termin: 16 wrzesnia 2018 r. (niedziela)

Turniej odbdzie si w godzinach 10.15 - 15.30.

Miejsce: Sala Kolumnowa Urzdu Marszakowskiego Wojewdztwa Lubuskiego, ul. Podgrna 7, 65-057 Zielona Gra, 1 pitro.

Terminarz:

10.15 - 10.55 zapisy

10.55 - otwarcie

11.00 - 15.00 rundy I - VII

15.15 - zakoczenie.

V. System i tempo gry

Turnieje rozgrywane bda w dwch grupach systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund:

Grupa A: seniorzy oraz juniorzy o rankingu krajowym 1600 lub wyszym,

Grupa B: juniorzy o rankingu krajowym 1600 lub niszym.

Juniorzy o rankingu 1600 sami decyduja, w ktrej grupie chca zagra.

Tempo gry: P-10' + 5" (10 minut na parti dla zawodnika oraz dodatkowo po 5 sekund na kade posunicie od poczatku partii).

Turniej A bdzie liczony do rankingu FIDE w szachach szybkich.

VI. Warunki uczestnictwa

W turnieju moga wzia udzia wszyscy chtni, ktrzy zapisza si przez Internet lub osobiscie w dniu rozgrywek do godz. 10.45 w Sali Kolumnowej Urzdu Marszakowskiego Wojewdztwa Lubuskiego, ul. Podgrna 7, 65-057 Zielona Gra, 1 pitro.

Wpisowe: do turnieju A wynosi 20 z, a do turnieju B - 15 z.

VII. Zgoszenia

Zgoszenie uczestnictwa naley przesa do dnia 15 wrzesnia na adres sdziego zawodw Zdzisawa Krzysztofiaka na adres: krzysztofiak.zdz@interia.pl

lub telefonicznie pod numerem 509 641 130.

Zgoszenie powinno zawiera:

imi i nazwisko, dat urodzenia, kategori szachowa, nazw klubu, lub miasto.

Sala pomiesci moe okoo 150 grajacych.

W przypadku wolnych miejsc dopuszcza si dopisanie zawodnika na 15 minut przed rozpoczciem zawodw.

VIII. Kolejnos miejsc

O kolejnosci miejsc decyduje suma zdobytych punktw, a w przypadku jej rwnosci kolejno:

- wartosciowanie Buchholza z odrzuceniem po jednym skrajnym wyniku,

- wartosciowanie pene Buchholza,

- wartosciowanie progresywne,

- liczba zwycistw,

- losowanie.

IX. Nagrody

W turnieju A: zwycizcy otrzymuja 7 nagrd pieninych (I - 250 z + puchar, II - 150 z + puchar, III - 100 z + puchar, IV - 80 z, V - 50 z, oraz nagrod dla najlepszej zawodniczki - 60 z i najlepszego zawodnika powyej 50 lat - 60 z).

Nagrody finansowe sa gwarantowane!

Zwycizcy otrzymuja puchary (za miejsca I-III w klasyfikacji generalnej), dyplomy oraz liczne nagrody rzeczowe. Ponadto dla najlepszych zawodniczek, najlepszych juniorw do lat 18, do lat 14, do lat 12, do lat 10 bda liczne nagrody rzeczowe.

W turnieju B: zwycizcy otrzymuja puchary (za miejsca I-III w klasyfikacji generalnej), dyplomy oraz liczne nagrody rzeczowe. Dodatkowe nagrody bda dla dzieci w grupach do lat 12, do lat 10, do lat 8 wsrd chopcw i dziewczat.

Ilos i wysokos nagrd uzaleniona jest od frekwencji.

X. Zwycizcy dotychczasowych edycji:

2012: (50 uczestnikw)

1. Marek Matlak

2. Piotr Jagodziski

3. Marek Czerniawski

2013: (57 uczestnikw)

Grupa A

1. Marek Matlak

2. Mariusz Monczak

3. Oskar Wooch

Grupa B

1. Oskar Jarzyna

2. Mikoaj Monczak

3. Mateusz Grkiewicz

2014: (88 uczestnikw)

Grupa A

1. Marek Matlak

2. Krzysztof Madrawski

3. Karol Kucza

Grupa B

1. Marek Konaszewicz

2. Oskar Tajchert

3. Joanna Krzysztofiak

2015: (101 uczestnikw)

Grupa A

1. Sergei Zhuck (BLR)

2. Oskar Wooch

3. Grzegorz Murawski

Grupa B

1. Pawe Jakubowski

2. Mikoaj Stachecki

3. Cezary Piatkowski

2016: (57 uczestnikw)

Grupa A

1. Dariusz Bieliski

2. Bogdan Hadrys

3. Marcin Nowakowski

Grupa B

1. Mateusz Woniak

2. Micha Malicki

3. Micha Tomczyk

2017: (71 uczestnikw)

Grupa A

1. Grzegorz Czachor

2. Oskar Wooch

3. Pawe Piotrowski

Grupa B

1. Pawe Musin

2. Olaf Lewandowski

3. Dawid wiatkowski

XI. Ustalenia kocowe

Osoby niepenoletnie musza przebywa w trakcie turnieju pod opieka i nadzorem osb penoletnich: opiekuna, rodzica lub trenera.

Za zdolnos zawodnikw do startu w Mistrzostwach oraz ich ubezpieczenie, w szczeglnosci od nastpstw nieszczsliwych wypadkw, w trakcie Turnieju odpowiedzialny jest klub lub rodzic. Odpowiedzialnosci tej nie ponosi Organizator.

Turniej rozgrywany jest zgodnie z przepisami Kodeksu PZSzach. (obowiazuja przepisy szachw szybkich).

Interpretacja regulaminu naley do sdziego gwnego.

Organizatorzy zastrzegaja sobie moliwos zmian w regulaminie zawodw.

Zgoszenie do turnieju jest traktowane, jako zaakceptowanie warunkw regulaminu i wyraenie zgody, przez zgaszajacego na przetwarzanie jego danych osobowych przez organizatorw w celach informacyjno-marketingowych.

Organizator zastrzega sobie prawo do nieodpatnego wykorzystywania materiaw audiowizualnych zrealizowanych podczas Turnieju, a w szczeglnosci zdj, materiaw filmowych, wywiadw i nagra dwikowych przedstawiajacych uczestnikw w celach informacyjnych i promocyjnych.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy!

Powyższy komunikat ma charakter jedynie informacyjny. Może on się różnić od stanu rzeczywistego.

Lubelskie


Lubelski Związek Szachowy
Nadchodzące turnieje
Ostatnie turnieje