Komunikat #105347


10. Memoriał Szachowy Braci Bieluczyków - grupa B
Białystok
23.06.2018 - 25.06.2018
tempo gry: 30' + 30'' na ruch

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

10. MIĘDZYNARODOWEGO MEMORIAŁU SZACHOWEGO

BRACI BOGDANA I TADEUSZA BIELUCZYKÓW

 

I.    Cel

¡          Upamiętnienie postaci dwóch wybitnych polskich szachistów niepełnosprawnych z Białegostoku, braci Bieluczyków -“ Bogdana (1933-2008) i Tadeusza (1936-2005), organizatorów i uczestników Mistrzostw Œwiata i Europy wsród osób z ograniczona sprawnoscia narzadu ruchu, którzy wniesli również ogromny wkład w rozwój szachów wsród dzieci i młodzieży w Białymstoku.

¡          Upowszechnianie szachów wsród osób niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży i dorosłych

¡          Podnoszenie umiejętnosci szachowych i kwalifikacji zawodników.

II.   Organizator

¡          MUKS Stoczek 45 Białystok, ul. Łagodna 10, tel. 85 664 46 82

¡          Sędzia główny Leszek Zega, kom. 722 334 038, e-mail: leszeg@wp.pl

III.  Termin i miejsce

¡          23-28.06.2018 r.

¡          Szkoła Podstawowa Nr 45 w Białymstoku, ul. Łagodna 10, tel. 85 664 46 80

IV. Warunki uczestnictwa

¡        Grupa A -“ zawodnicy z rankingiem FIDE co najmniej 1200

¡        Grupa B -“ zawodnicy z rankingiem FIDE do 1599 oraz bez rankingu FIDE

¡        Grupa C -“ dzieci urodzone w 2008 roku i młodsze

V.   System rozgrywek

¡          Szwajcarski na dystansie 9 rund

VI.  Tempo gry

¡        Grupa A -“ po 90 minut na cała partię dla zawodnika i dodatkowo po 30 sekund na każdy ruch od poczatku partii

¡        Grupy B i C -“ po 30 minut na cała partię dla zawodnika i dodatkowo po 30 sekund na każdy ruch od poczatku partii

VII. Program zawodów

Data
Grupa A

23-28.06

Grupa B

23-25.06

Grupa C

26-28.06

Grupa D

blitz 24.06

Grupa E

rapid 26.06

23.06
09:00 zgłoszenia
09:00 zgłoszenia
 
 
 
10:00 I runda
10:00 rundy I-III
16:00 II runda
 
24.06
10:00 III runda
10:00 rundy IV-VI
17:00 rundy I-IX
25.06
10:00 IV runda
10:00 rundy VII-IX
 
16:00 V runda
 
26.06
10:00 VI runda
 
09:00 zgłoszenia
17:00 rundy I-VII
 
10:00 rundy I-III
 
27.06
10:00 VII runda
10:00 rundy IV-VI
16:00 VIII runda
 
28.06
10:00 IX runda
10:00 rundy VII-IX

 

VIII. Zgłoszenia

¡          Serwisy turniejowe

Ăź  Grupa A http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_721/

Ăź  Grupa B http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_722/

Ăź  Grupa C http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_723/

Ăź  Grupa D http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_724/

Ăź  Grupa E http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_725/

¡          Sędzia główny Leszek Zega

IX. Kryteria punktacji pomocniczej

¡          Œredni Buchholz

¡          Pełny Buchholz

¡          Progresja

X. Wpisowe i opłata rankingowa

¡        Grupa A     -“ 100 zł

¡        Grupa B     -“ 80 zł

¡        Grupa C     -“ 60 zł

XI. Nagrody

¡        Puchary i medale za miejsca I-III

¡        Nagrody pieniężne dla 20% uczestników w grupach:

v A -“ za I miejsce 1000 zł, II -“ 750 zł, III -“ 500 zł

v B -“ za I miejsce 600 zł, II -“ 450 zł, III -“ 300 zł

v C -“ za I miejsce 400 zł, II -“ 300 zł, III -“ 200 zł

XII. Imprezy towarzyszace

1.      Turniej szachów błyskawicznych -“ grupa D

¡       24.06.2018 r. godz. 17:00

¡       9 podwójnych rund systemem szwajcarskim

¡       Tempo gry: po 3 minuty na cała partię dla każdego zawodnika i dodatkowo po 2 sekundy na każdy ruch od poczatku partii

¡       Wpisowe po 20 zł od każdego zawodnika

¡       Punktacja pomocnicza: sredni Buchholz, pełny Buchholz, progresja

¡       Nagrody pieniężne:

I -“ 200 zł, II -“ 150, III -“ 100, IV -“ 80, V -“ 60, VI -“ 40, VII -“ 30, VIII -“ 20

¡        Statuetki dla zwycięzców pięciu klasyfikacji: generalnej, młodzików do lat 7, 8-10 lat oraz juniorów 11-14 i 15-18 lat

2.      Turniej szachów szybkich -“ grupa E

¡       26.06.2018 r. godz. 17:00

¡       7 rund systemem szwajcarskim

¡       Tempo gry: po 10 minut na cała partię dla każdego zawodnika i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od poczatku partii

¡       Wpisowe po 20 zł od każdego zawodnika

¡       Punktacja pomocnicza: sredni Buchholz, pełny Buchholz, progresja

¡       Nagrody pieniężne:

I -“ 200 zł, II -“ 150, III -“ 100, IV -“ 80, V -“ 60, VI -“ 40, VII -“ 30, VIII -“ 20

¡       Statuetki dla zwycięzców pięciu klasyfikacji: generalnej, młodzików do lat 7, 8-10 lat oraz juniorów 11-14 i 15-18 lat

XIII. Informacje końcowe

¡        W zawodach obowiazuja aktualne przepisy FIDE i PZSzach.

¡        Wszystkie turnieje zgłoszone do oceny rankingowej FIDE.

¡        Zawodnik, który pojawi się przy szachownicy (stoliku) z opóŸnieniem większym niż 30 minut w stosunku do regulaminowego czasu rozpoczęcia rundy, przegrywa partię.

¡        Opiekę wychowawcza podczas zawodów sprawuja rodzice/opiekunowie osób niepełnoletnich.

¡        Akceptujac komunikat organizacyjny uczestnicy turnieju wyrażaja zgodę na wykorzystanie przez organizatora podanych danych osobowych w celu przeprowadzenia turnieju oraz publikacji jego wyników.

¡        Akceptujac komunikat organizacyjny uczestnicy turnieju oraz osoby towarzyszace wyrażaja zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku na stronach internetowych oraz profilach społecznosciowych organizatora (np. do pamiatkowych galerii zdjęć). Zdjęcia tam zamieszczone moga być wykorzystywane jedynie do celów informacyjnych i prywatnych.

¡        Organizator zastrzega sobie prawo do niezbędnych zmian wynikajacych z jego potrzeb.

¡        Prawo interpretacji postanowień niniejszego komunikatu należy do organizatora i sędziego głównego zawodów.

¡        Wszelkie sprawy nieujęte w powyższym komunikacie rozstrzyga organizator.

¡        Decyzje sędziego głównego w trakcie zawodów sa ostateczne.

XIV.        Zwycięzcy z lat poprzednich

Lp.

Data

Grupa

Liczba

I miejsce

II miejsce

III miejsce

1.         

20-26.06

A

10

Spisak Czesław

Kostyra Stanisław

Roszkowski Rafał

 

2009

B

13

Puksza Andrzej

Ryszkiewicz Adam

Jarczewski Marcin

 

 

C

29

Rećko Grzegorz

Trofimiuk Tomasz

Jocz Mateusz

 

 

D

23

Pytel Przemysław

Szóstko Jakub

Hapunik Jakub

2.         

26.06-02.07

A

16

Kostyra Stanisław

Sowul Bartosz

Denisov Sergei

 

2010

B

23

Puksza Andrzej

Murawko Katarzyna

Jaskiewicz Kamila

 

 

C

19

Widelski Kacper

Dzięgielewski Artur

Romowski Julian

 

 

D

35

Kosakowski Jakub

Pytel Maciej

Matejczyk Jakub

3.         

24-30.06

A

21

Kostyra Stanisław

Puksza Andrzej

Daciuk Jarosław

 

2011

B

20

Filewicz Radosław

Zacharczuk Jakub

Kopoczyński Łukasz

 

 

C

19

Pytel Maciej

Kozłowski Paweł

Kamiński Maciej

4.         

30.06-06.07

A

32

Spisak Czesław

Nasuta Grzegorz

Veremeichik Vladimir

 

2012

B

24

Kiercul Piotr

Barcicki Tomasz

Dolata Marcin

5.         

29.06-04.07

A

20

Kostyra Stanisław

Budrewicz Krzysztof

Khamitskiy Sergei

 

2013

B

16

Chilkiewicz Marek

Norov Artem

Onichimiuk Janusz

 

 

C

21

Dolata Marcin

Misiewicz Tomasz

Iwaniuk Michał

 

 

D

18

NiedŸwiedzki Mariusz

Gradzka Aleksandra

Fronczyk Wiktor

 

 

E

27

Olhovik Andrei

Budrewicz Krzysztof

Kostyra Stanisław

 

 

F

39

Olhovik Andrei

Kostyra Stanisław

Kaczmarek Arkadiusz

6.         

29.06-04.07

A

20

Żochowski Kacper

Kostyra Stanisław

Razin Vadim

 

2014

B

9

Trofimiuk Tomasz

Kotarski Grzegorz

Stasienko Łukasz

 

 

C

31

Harasimczuk Jakub

KuŸmicz Karol

Zajkowski Szymon

 

 

D

14

Nikołajuk Jakub

Maciejek Marcel

Sadowski Jakub

 

 

E

38

Markowski Tomasz

Razin Vadim

Veremeichik Vladimir

 

 

F

34

Razin Vadim

Veremeichik Vladimir

Kojło Jan

7.         

27.06-02.07

A

13

Kostyra Stanisław

Piankow Jewgienij

Widelski Kacper

 

2015

B

20

Stasienko Łukasz

Płatnitski Siergiej

Semeniec Zbigniew

 

 

C

36

Jarocki Gabriel

Gradzka Aleksandra

Chilkiewicz Grażyna

 

 

D

18

Dallemura Julia

Szczotka Klara

Nikołajuk Jakub

 

 

E

29

Nasuta Grzegorz

Szóstko Jakub

Piankow Jewgienij

 

 

F

36

Kostyra Stanisław

Piankow Jewgienij

Nasuta Grzegorz

8.         

25-30.06

A

9

Kurnicki Mateusz

Choroszej Aleksander

Ocytko Andrzej

 

2016

B

22

Kopaczewski Zbigniew

Matejczyk Jakub

Karolczuk Iwo

 

 

C

21

Rybaczek Mirosław

Martsinkevich Yuliya

Yemielyanava Anstasiya

 

 

D

21

Siemieniuk Adam

Dallemura Julia

Panasiuk Paweł

 

 

E

24

Nasuta Grzegorz

Kostyra Stanisław

Olhovik Andrei

 

 

F

33

Khamitskiy Sergei

Walewski Wojciech

Smirnov Aleksander

9.         

24-29.06

A

7

Razin Vadim

Walewski Wojciech

Ocytko Andrzej

 

2017

B

38

Gerasimiuk Michał

Matejczyk Jakub

Onichimiuk Janusz

 

 

C

22

Wojtacha Krzysztof

Chiszko Wiktoria

Kicińska Zofia

 

 

D

32

Kostyra Stanisław

Razin Vadim

Olhovik Andrei

 

 

E

36

Ocytko Andrzej

Razin Vadim

Filimoniuk Marcin

/…/ Leszek Zega

Powyższy komunikat ma charakter jedynie informacyjny. Może on się różnić od stanu rzeczywistego.

Podlaskie


Podlaski Związek Szachowy
Nadchodzące turnieje
Ostatnie turnieje