Serwis

REGULAMIN - KOMUNIKAT

TURNIEJU SZACHOWEGO  MINI-ELO " SUWAŁKI 2017" (4)

I.    Cel:

·          Umożliwienie zawodnikom rywalizacji w turnieju szachowym zgłoszonym do oceny rankingowej FIDE.

·          Możliwosć uzyskania do II kategorii  i I kategorii kobiecej włacznie.

II.   Organizatorzy:

·          Klub Szachowy " Hańcza" Suwałki.

·          Sędzia główny Mikołaj Bura, kom. 505-476-702, e-mail: buram@gazeta.pl

III.  Termin i miejsce:

·          16-17.12.2017r.

·      Suwałki ul. Kosciuszki 71 (CENTRUM TRÓJKI)
IV. Uczestnicy:

·        Zawodnicy posiadajacy na aktualnej liscie FIDE ranking międzynarodowy ELO do 1599 włacznie oraz zawodnicy bez rankingu międzynarodowego - bez ograniczeń.

V. System rozgrywek, tempo gry:

·        System szwajcarski na dystansie 7 rund z czasem gry po 30 minut na cała partię dla zawodnika i dodatkowo po 30 sekund na każdy ruch od poczatku partii - turniej zgłoszony do FIDE.

Kryteria punktacji pomocniczej: Buchholz sredni, Buchholz, liczba zwycięstw, progress.

VI. Zgłoszenia:

·          Zgłoszenia przyjmuje sędzia główny: e-mail: buram@gazeta.plTel. 505-476-702

VII. Program zawodów:

·        16.12.2017 r. (sobota) : godz. 09:00 - 10:00 - zgłoszenia;

godz. 10:15- runda I,  dalsze - non-stop (II-III-IV),

·        17.12.2017r. (niedziela): godz. 09:00 - runda V,  rundy VI-VII - non-stop,

ok. godz. 15:30 - zakończenie.

VIII. Wpisowe:

·        Wpisowe do turnieju wynosi 40,00 zł

·        Wpisowe obejmuje opłatę rankingowa.

IX. Nagrody: ( gwarantowane przy udziale min. 25 osób )

·        I miejsce 300 zł, II - 200 zł, III - 100 zł, IV - 80 zł, V - 60 zł, VI - 40 zł .

·       VII  - X miejsce - nagrody rzeczowe.

·        Puchar za I miejsce oraz dyplomy za miejsca I-III.

·        Upominki dla pozostałych uczestników.

X. Informacje końcowe:

·           W zawodach obowiazuja aktualne przepisy FIDE i PZSzach.

·          Zawodnik, który pojawi się przy szachownicy (stoliku) z opóznieniem większym niż 15 minut stosunku do regulaminowego czasu rozpoczęcia rundy, przegrywa partię.

·          Obowiazuje zakaz zgadzania się na remis przed wykonaniem 40. posunięcia czarnych.

·          Sala turniejowa będzie wyposażona w 10 szachownic elektronicznych.

·          Prawo interpretacji postanowień niniejszego komunikatu należy do organizatora i sędziego głównego zawodów (w zakresie przepisów gry).

·          Wszelkie sprawy nieujęte w powyższym komunikacie rozstrzyga organizator.

·          Decyzje sędziego głównego w trakcie zawodów sa ostateczne.

/Ś/ Mikołaj Bura

Powyższy komunikat ma charakter jedynie informacyjny. Może on się różnić od stanu rzeczywistego.
  • Baza komunikatów

woj. Podlaskie

Herb
WZSzach Podlaski Związek Szachowy

Baza turniejów

...to setki turniejów rozgrywanych na terenie kraju wraz z wynikami, partiami oraz galerią zdjęć